Abentojra – Warmiński Rajd na Orientację z Biegające Małżeństwo i Etixx

BM4

Miniony weekend to nie tylko zmagania triathlonowe w Malborku czy Przechlewie. To również biegi na orientacje, które powoli zdobywają coraz szersze grono wielbicieli uczestników.

Biegające Małżeństwo, z którym portal rozpoczął współpracę, miało okazję przebiec Abentojrę, korzystając z suplementów firmy Etixx, które otrzymaliśmy do testów.

A tak było:

Udział w Abentojra – Warmiński Rajd na Orientację, był dla nas jednym z treningów przed Maratonem w Warszawie oraz Ultramaratonem w Bieszczadach. Wybraliśmy trasę 50 km, ale w sumie wyszło 70.

Świetna atmosfera, pogoda bardzo dobra, która nie dała się zbytnio we znaki i niezła organizacja – to wszystko składało się na świetną przygodę. Tereny były genialne. Czasami czuliśmy się jak Frodo i Sam z Władcy Pierścieni, wędrując po dzikich i nieznanych Warmińskich terenach. Było przedzieranie się przez krzaki, towarzystwo innych wędrowców, pieszych albo na dwukołowych rumakach, oraz przejście przez rzekę.

– W pewnym momencie przed nami “wyrosła” Pasłęka, trzeba było przejść na drugą stronę. Zaczęłam zdejmować buty, a wtedy Jarek bez zastanowienia po prostu przeniósł mnie przez rzekę. Mój rycerz! – opowiada Ela.

Była to super przygoda, lubimy taką lekką adrenalinkę, która towarzyszy odnajdywaniu punktów kontrolnych, a czasem zgubieniu się na trasie, pracę z kompasem i mapą, ale potraktowaliśmy to przede wszystkim jako przygotowanie do biegu ultra. Przeplataliśmy kilkukilometrowy bieg, krótkim marszem, tak, jak to będzie miało miejsce w górach.

Podczas biegu wypróbowaliśmy batony Sport Bar oraz żele energetyczne marki Ettix. Bardzo pomogły nam zachować siłę. Był to test przed maratonem w Warszawie oraz Ultramaratonem w Bieszczadach.

– Batony są takie smaczne, że muszę się powstrzymywać, żeby ich w domu nie wyżerać – dodaje w tajemnicy Jarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.