Abentojra: Warmińsko – Mazurska Przygoda

fot. archiwum Abentojra 2015

3 września 2016 roku w Rusi niedaleko Olsztyna wystartuje III Warmińsko Mazurski Rajd na orientację Abentojra.

Przewidziano kilka tras dla miłośników poszukiwania punktów kontrolnych. Osoby, które będą chciały wyruszyć pieszo do pokonania będzie do wyboru: 25 lub 50 kilometrów. Najbardziej oblegana jest jednak trasa rodzinna. Tutaj do rywalizacji staną całe familie, które będą musiały zmierzyć się z dystansem dziesięciu lub dwudziestu kilometrów.

Jeśli ktoś posiada psa i nie chce zostawiać go samego w domu na czas startu w biegu na orientację Abentojra, to razem z czworonogiem może wziąć udział w biegu. Trasa dogtrekkingowa będzie liczyła 15 kilometrów.

fot. archiwum organizatora

fot. archiwum Abentojra 2015

Organizatorzy Rajdu nie zapomnieli oczywiście o rowerzystach. Przewidziano dla nich dwa dystanse: 50 i 100 kilometrów.

Abentojra to nie tylko lokalna impreza. Najdłuższe dystanse na trasie pieszej i rowerowej są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach na Orientację. Zatem tak jak w poprzednich edycjach, będzie można zobaczyć najlepszych zawodników w tej dyscyplinie z różnych regionów Polski.

Foto - abentojra1

fot. archiwum Abentojra 2015

Organizator rajdu, czyli Warmińsko-Mazurski Klub Orientacji Pieszej i Rowerowej „Abentojra” zadbał o to, żeby impreza miał charakter obozu. Przygotowana namioty dla uczestników, w których będą mogli spędzić noc przyjeżdżając już dzień wcześniej. Następnie po zakończonym biegu i rozdaniu nagród odbędzie się ognisko z poczęstunkiem dla zawodników.

Wszelkie informacje na temat Rajdu Abentojra i zapisów można znaleźć na stronie Internetowej wydarzenia: http://abentojra.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/Abentojra/?fref=ts

Tekst: Jarek Cieśla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.