Beskid Extreme Triathlon – Diablak 2016. „Poskromić Diabelską Górę …” [informacja prasowa]

logo2

Na mapie polskiego triathlonu pojawiły się ekstremalnie ciężkie zawody, na samą myśl, ciarki przechodzą po neoprenowej piance. Beskidy Extreme Triathlon to ekstremalny triathlon górski w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Całość dystansu jest zbliżona do pełnego dystansu Ironmana. Zaczynamy od 3,8 km pływania w Jeziorze Żywieckim. Zmiana na urokliwym rynku w Żywcu i 180 km na rowerze. Rower to dwie pętle po 90 km ze wspinaczką na Kubalonkę i Przełęcz Salmopolską z przewyższeniem 3200 metrów. Ostatni etap zaczynamy na rynku i 300 m.n.p.m wspinamy się na 1725 m.n.p.m. Prawe 44 km biegu górskiego na szczyt Babiej Góry sprawia, że wysiłek jest morderczy .

SONY DSC

Na trasie rowerowej czekają dwa w pełni zaopatrzone punkty odżywcze. Etixx Sports Nutrition zapewni bidony z izotonikami, carboloaderami, żele i batony. Dodatkowo oczywiście woda, banany, rodzynki.
Każdy pakiet startowy będzie wyposażony w bogaty zestaw odżywek na trasę, nadajnik GPS od TrackCourse dzięki, któremu będzie można śledzić pozycję zawodników przez cały czas w internecie i na specjalnie przygotowanym ekranie. Każdy zawodnik nie posiadający odpowiedniego sprzętu będzie miał udostępniony zegarek z GPS z wgraną trasą Diablaka.

Babia Gora mountain, Poland

Przewidziane są limity po pływaniu, po rowerze i w dwóch miejscach na biegu w Korbielowie i Na Żywieckich Rozstajach. Nie zmieszczenie się w limicie będzie jednoznaczne z niemożliwością kontynuowania zawodów.

Symboliczna meta będzie znajdować się na szczycie Diablaka 1725 m.n.p.m, uroczyste zakończenie odbędzie się w Schronisku na Markowych Szczawinach.

Każdy zawodnik, który ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę techniczną oraz najważniejsze – miano DIABLAKA 2016. Ktoś chętny na poskromienie Diabelskiej Góry ?

profil trasy rowerowej diablak                                                                    Profil trasy rowerowej

 

profil trasy biegowej diablak                                                                    Profil trasy biegowej

Pierwszy oficjalny tak trudny triathlon w Polsce już 19 czerwca 2016 roku.

Nie możemy się doczekać!

One Response to Beskid Extreme Triathlon – Diablak 2016. „Poskromić Diabelską Górę …” [informacja prasowa]

  1. Jurek pisze:

    I tak trzymać … Myślełem,że już zrezygnowałeś z pisania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.