Bieg Ultra w centrum Krakowa? Czemu nie!

NUD2

Na taki pomysł wpadła krakowska grupa biegaczy PORANNY PATROL, która w tym roku organizuje II 4Run Nocny Ultra Dystans, dla większości znany pod dźwięczną nazwą NUD. Tegoroczna edycja będzie bogatsza o dwa nowe biegi. Będzie to Bieg 6h Ultra Poranny Patrol oraz 12h Bieg Sztafetowy. Całe wydarzenie rozpocznie się w piątek 31 lipca o godzinie 20.00 i będzie trwało do 8.00 1 sierpnia. Podczas Nocnego Festiwalu Biegowego Kraków – Błonia 2015, każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w biegu bardzo długodystansowym. Formuła jest prosta. Biegnie się ile chce i kiedy chce. Nie ma konieczności biegania non-stop. Można zrobić sobie przerwę w strefie bufetu i w miłym towarzystwie porozmawiać z podobnymi do siebie „wariatami”.

Trasa biegów jest dość prosta, ale z perspektywy ilości czasu na niej spędzonej może okazać się niezwykle wymagająca zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Pętla po której będą biegać uczestnicy wynosi około 3500m. Sądząc po relacjach uczestników pierwszej edycji – będzie się GDZIE i KIEDY zmęczyć.

Jak już wspominaliśmy, w tym roku dla wszystkich chętnych przygotowano 3 warianty biegowe, a każdy z nich będzie miał ideowe przesłanie dotyczące problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza, do jakiego dochodzi w Krakwie najczęściej w okresie grzewczym:

II 4Run 12h Nocny Ultra Dystans – „Zanudzimy smoga”

6h Ultra Poranny Patrol – „Ranne wyganianie smoga”

12h Bieg Sztafetowy – „Przegonić smoga”

Zapisy są dostępne TUTAJ
NUD1
Organizatorzy w osobach skupiających się wokół grupy Porannego Patrolu wraz z KKB DYSTANS oraz Krakowskim Biegiem Antysmogowym serdecznie zapraszają na to niezwykłe i niepowtarzalne, a zarazem jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Dołożą wszelkich starań, aby podobnie jak w zeszłym imprezie towarzyszyła rodzinna atmosfera, która będzie jednoczyła nasz „światek biegowy”.

Podczas festiwalu opiekę fizjoterapeutyczną nad wszystkimi zawodnikami , podobnie jak w pierwszej edycji sprawować będzie Grzesiek z FizjoAktiVa. Zarówno przed zawodami, w trakcie, jak i po będzie można skorzystać ze specjalistycznych porad.

Redakcja TRI-fun.pl objęła swoim patronatem cały Nocny Festiwal Biegowy Kraków – Błonia 2015. Wraz z zawodnikami będziemy na miejscu relacjonować przebieg zawodów.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.