Dwie nowe imprezy cyklu IRONMAN

MiddleEast

Władze cyklu IRONMAN ogłosiły rozszerzenie swojej słynnej serii triathlonów na Bliskim Wschodzie o wyścigi Ironman 70.3 w Bahrajnie i Dubaju.

Ironman 70.3 Mistrzostwa Bliskiego Wschodu rozpoczną się w Królestwie Bahrajnu 5 grudnia 2015 r, a następnie w kolejnymi zawodami cyklu Ironman 70.3 w Dubaju na początku 2016 roku.

Triathlon to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportów na świecie oraz zwiększony wzrost startujących sportowców w triathlonie na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich kilku lat.  Dzięki silnej bazie sportowej na Bliskim Wschodzie, wraz z naszymi partnerami wkraczamy do świata sportu, by dostarczyć światowej klasy niezapomnianych wydarzeń i promować sport w regionie Zatoki Perskiej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy wielu chętnych do współpracy partnerów w Bahrajnie i Dubaju “powiedział Thomas Dieckhoff, prezes IRONMAN Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ustalić wyścigi Ironman 70.3 w regionie Zatoki Perskiej, która staję się wylęgarnią triathlonu” powiedział Andrew Messick, Chief Executive Officer, IRONMAN. “Poza tym posiadając namiętnie zaangażowanych triathlonistów, Bahrajn i Dubaj wykazały się niezwykłą zdolnością do organizacji wielkich imprez. Cieszymy się na współpracę z naszymi partnerami, by stworzyć jedne z największych wyścigów na świecie. Z nadzieją na rozszerzenie w tym regionie

Ironman 70.3 Mistrzostwa Bliskiego Wschodu w Bahrajnie będą wyjątkowe pod względem różnorodności proponowanych atrakcji. Najważniejsze to Al Fateh Wielki Mosquethe, Gudhaibiya zabytkowym pałacu i Bahrain Bay. Będzie można poczuć smak wyścigów Formuły 1 na ostatnich 5 kilometrach etapu rowerowego, który zostanie zakończony na torze wyścigowym na Bahrain International Circuit. Królestwo Bahrajnu gościło już triathlonowe eventy, więc może pochwalić się dużym doświadczeniem w zakresie organizowania imprez masowych tego typu.

Ironman 70.3 Mistrzostwa Bliskiego Wschodu Bahrajn zaoferuje 40 slotów dla grup wiekowych (AG) na kwalifikacje do 2016 Ironman 70.3 Mistrzostw Świata w Sunshine Coast w Australii.

Ironman 70.3 Dubaj będzie oferować 30 slotów AG  w kwalifikacjach do 2016 Ironman 70.3 Mistrzostw Świata w Sunshine Coast w Australii.

Źródło: http://m.eu.ironman.com/triathlon/news/articles/2015/06/new-races-middle-east.aspx#axzz3cfOiwaBr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.