Etixx w odsłonie Biegającego Małżeństwa TEST

etixx3

Na zawody oraz długie wybiegania nie wybieramy się bez odpowiednich odżywek energetycznych. Od tego zależy nasze samopoczucie, efektywność treningu oraz wynik na zawodach. Najgorszą rzeczą jest dopuszczenie do osłabnięcia organizmu. W takim wypadku nie ma siły na trzymanie założonego tempa i trudno jest się zregenerować. Dlatego, żeby zapobiec takim przypadkom przyjmujemy żele. Mieliśmy okazję korzystać z odżywek różnych firm. Chcieliśmy wypróbować żele i batony marki Etixx, bo wiele o nich słyszeliśmy.

Otrzymaliśmy do wypróbowania żele 50 gramowy z żeń-szeniem i guaraną, 40 gramowe o smaku coli i cytrynowym, a także batony: o smaku czekolady, karmelu w czekoladzie i cytryny.

Żele

Etixx1

Żel o smaku cytrynowym ma delikatny smak. Jest słodki i trzeba go popijać wodą.

Żel o smaku coli nie jest tak bardzo intensywnie słodki jak wymieniony wyżej, jednak dla lepszego wchłonięcia należy też popić go wodą.

Żel z żeń szeniem i guaraną jest to typowy ,,energetyk” na pobudzenie. Ma w sobie kofeinę pochodzącą z żeń szenia i zielonej herbaty, zawiera również guaranę, która działa pobudzająco. Jest większy od poprzednich.

Ela:
Zabrałam tubkę z żeń szeniem i guaraną ze sobą na 25 kilometrowe wybieganie, gdzie spożyłam przed mocniejszym 10 km akcentem. Smak jak dla mnie zbyt intensywny i słodki.
Nie przepadam za smakiem coli, ale na maratonie, na 30-tym kilometrze został mi tylko jeden żel – o smaku coli. Smakował mi bardzo na tych ostatnich kilometrach, jednak zawartość kofeiny przyprawiła mnie o szybsze bicie serca, stwierdzam więc, że żele z kofeiną nie są dla mnie. Smak oceniam na bardzo dobry, na równi ze smakiem cytrynowym. Słodki, ale żele mają to do siebie, że takie właśnie są. Dobrze jest je popijać, gdyż bez popijania cały czas czuje się ten słodki smak.

Jarek:
Wypróbowałem wszystkie żele. Ten największy bardzo dobrze sprawdził się na zawodach w biegu na orientację, gdzie pokonaliśmy 70 km. Ma intensywny smak i od razu daje ,,kopa”. Zawsze opróżniam żel jednorazowo. Ten dodał mi energii na tyle, że nie musiałem sięgać po inne pożywienie przez kilka kilometrów. Oczywiście popijać tez go trzeba bo jest słodki. Nie przeszkadza mi kofeina w składzie żeli. Jeśli jestem ,,wypompowany” z energii to właśnie taki żel dodaje sił i motywacja znów wzrasta.

BM4

Różnorodność smaków daje możliwość wyboru ze względu na preferencje i upodobania użytkownika.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to że opakowanie, w których są żele jest wąskie. Można je zmieścić w małej kieszonce spodenek oraz w takiej, które jest umieszczona na plecakach przeznaczonych dla biegaczy.

Otwiera się go łatwo. Ma perforację, dzięki której tylko odrywa się górną część i już można go spożyć. Korzystaliśmy kiedyś z żeli, które miały zakrętki. Otwieranie jej kiedy już jest się zmęczonym, jest trochę męczące. Dlatego wolimy takie rozwiązanie jak w Etixxach.

Dużą zaletą żeli Ettix jest to, że są izotoniczne. Dzięki temu uzupełnia się zarówno węglowodany jak i elektrolity utracone podczas wysiłku. Jest to super rozwiązanie w przypadku, gdy na zawodach nie „leży” nam napój izotoniczny oferowany przez organizatora. Żel popijamy wodą i gotowe. Trzeba tez zaznaczyć, że wszystkie te żele mają w składzie witaminę C.

Batony

BM3

Ela:
Po maratonie zjadłam batona czekoladowego.
ETIXX RECOVERY SPORT BAR

Zalecany jest po wysiłku, dla odżywienia mięśni i regeneracji, ma w sobie węglowodany i białko.
Smak jest delikatny, czekoladowy, niezbyt słodki jak na batona, co mi bardzo odpowiada.

Jarek:

Podczas całodziennych zawodów na orientacje oraz przy długich wybieganiach korzystam z batonów. Dodają siły i nie muszę nic innego jeść. Ważnym aspektem jest też to, że posiadają magnes, który zapobiega skurczom. Zajmują mało miejsca, podczas gdy np. taki banan nieco więcej. To bardzo dobre rozwiązanie podczas biegów ultra lub takich zawodów, gdzie spędza się prawie cały dzień na trasie. Czekoladowe i cytrynowe batony są kruche i nie zaklejają się w ustach, co podczas szybkiego biegu jest ważną sprawą.

etixx2

Podsumowanie

Żele i batony Etixx to dobry wybór na zawody lub długie treningi. Oczywiście trzeba mieć ze sobą coś do picia ze względu na to, że są dość słodkie. Dość łatwo się wchłaniają. Różnorodność smaków daje możliwość dobrania dla siebie najbardziej odpowiedniego.

Tekst: Biegające Małżeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.