FrydmanTriathlon po raz dziewiąty

401595

W minioną niedzielę we Frydmanie odbył się IX Frydman Triathlon. W zawodach wzięło udział ponad 130 śmiałków, którym nie straszne były niesprzyjające warunki atmosferyczne. Równo o godzinie 11.30 wskoczyli do wody, o temperaturze około 18° C , rozpoczynając tym samym zawody.


Na plaży, przy przystani zgromadzili się kibice, którzy gorąco dopingowali uczestników w pływaniu. Zawodnicy mogli też liczyć na serdeczne uśmiechy mieszkańców podczas biegu ulicami Frydmana. Dzięki przerwie w deszczu, pogoda podczas trasy rowerowej pozwoliła śmiałkom nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami polskiego Spisza.

SONY DSC

Zawody zostały rozegrane na dwóch dystansach – olimpijskim oraz sprinterskim.
W pierwszym należało pokonać 1,5 km odcinek pływacki, następnie 40 km trasę rowerową, a na końcu przebiec 10 km .
W drugim natomiast długość poszczególnych odcinków była o połowę krótsza.

SONY DSC

Na dystansie OLIMPIJSKIM wśród pań zwyciężyła Daria Radczuk z Krakowa, druga była Maria Hajnos-Małecka – Szaflary, trzecia zaś Katarzyna Czechowska-Madej – Iwanowice.
Wśród panów wygrał Łukasz Wojtyna z Warszawy, który wyprzedził Tomasza Dudziaka oraz Marka Mazurkiewicza. Obaj przyjechali Krakowa.
fry7
W konkurencji SPRINTERSKIEJ najszybszą kobietą okazała się być Justyna Woźniak reprezentująca Kraków, wyprzedzając Joannę Janicka-Jawor  – Mysłowice, oraz Katarzynę Jargiło – Tylmanowa. Z kolei najszybszym mężczyzną został Aleksander Wójcik z Krakowa, przed Patrykiem Bijakiem – Kamień oraz Pawłem Szubertem – Wierzchosławice.

Dzięki uprzejmości wójta Jakuba Jamroza na mecie każdy zawodnik dostał piękny medal ufundowany przez Gminę Łapsze Niżne. Wójt osobiście wręczał puchary zwycięzcom.

fry4
Emocje nie skończyły się na sportowej rywalizacji. Na zakończenie zawodów odbyło się losowanie „pianki triathlonowej” DARE2SWIM ufundowanej przez firmę „M&M Sport” z Warszawy. Jej posiadaczem został Krzysztof Horodecki z Rzeszowa (zawodnik myślał że to będzie pechowy dzień „złapał gumę” na 3km – szczęście w losowaniu zmieniło wszystko)
Atmosfera wydarzenia mocno rozgrzała wszystkich biorących w nim udział. Zapewne to ocieplenie zostało wywołane przez cudowną energię bijącą od zawodników. Trzeba przyznać, że Frydman Triathlon od kilku lat gromadzi w jednym miejscu niesamowitych herosów z całego kraju. Oby tak dalej w następnych edycjach zawodów.

fry5fry8fry6

SONY DSC

 

Pełne wyniki na stronie www.sport-timing.pl

Marcelina Zubek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.