HARDASUKA – ultimate triathlon challenge

hardasuka

O tym było już głośno jesienią. Do tej pory w Polsce nie rozegrały się tak ekstremalne zawody. Na liście startowej jest 17 śmiałków. HARDASUKA – jedno z najbardziej wymagających wyzwań, przy których Norseman czy Swissman wypada bardzo blado.

Myślisz więc, że jesteś z żelaza, bo udało Ci się ukończyć kiedyś jakiegoś Ajronmena czy InnegoMena?

Nie jesteś! Sprawdź się z HardąSuką, która udowodni Ci czym jest PRAWDZIWA STAL. HardaSuka to najtrudniejsze wyzwanie, jakie sobie możesz wyobrazić. 4.5 kilometra nocnego pływania w lodowatych wodach Zalewu Orawskiego, 220 kilometrów rowerem dookoła Tatr, a na koniec 55 kilometrowy ultra bieg przez całe Polskie Tatry. Całość to ponad 7 tysięcy metrów przewyższenia.

Myślisz, że dasz radę? Prześpij się i przemyśl to dobrze, bo kiedy będziesz w nocy płakać z zimna i bólu na ostrej tatrzańskiej grani nie będzie komu Cię przytulić i pocieszyć. Będziesz tylko Ty, Twoje cierpienie i Twój strach.

HardaSuka to spontaniczne wyzwanie, które każdy rzuca sam sobie. Spotykamy się późno-czerwcowej nocy nad Zalewem Orawskim, każdy startuje na własną rękę i odpowiedzialność. Zero organizatorów, zero wpisowego, zero ratowników, zero punktów żywieniowych, zero medali na mecie. Wszystko musisz zapewnić sobie sam. Zmiany w T1/T2 i odżywianie na trasie musi ogarnąć Twój support. Jeżeli nie dasz rady, nie licz na jakąkolwiek pomoc, sam będziesz musiał sobie poradzić.

Zostałaś ostrzeżona. Zostałeś ostrzeżony.

Ośmielisz się?

hardasuka2

Kilka szczegółowych informacji dotyczących eventu.

Na wstępie chcemy podkreślić, że to będzie bardzo trudne wyzwanie. Trasy Norsemana, Swissmana i Celtmana są łatwiejsze technicznie i krótsze. Być może nasza trasa rowerowa ma mniejsze przewyższenie ale za to trasa biegowa jest dużo trudniejsza, m.in. prowadzi bardzo trudnymi technicznymi odcinkami tatrzańskiej grani. Dobrze by było jakby każdy kto się zdecyduje spróbować swoich sił posiadał już jakieś doświadczenie, zarówno w starcie na dystansie IronMan’a, czy też w biegach ultra po górach. Ale nie będziemy tego weryfikować, to Twoja decyzja.

Impreza odbędzie się 27 czerwca 2015 r. Dzień wcześniej, w piątek wieczorem odbędzie się spotkanie i odprawa dla śmiałków. Miejsce i godzinę odprawy podamy niedługo wcześniej. Miejsce i dokładną godzinę startu podamy na odprawie.

Mapki i profile trasy już wkrótce.

Suport

Każdy śmiałek powinien posiadać swój suport z samochodem. Raczej nie widzimy możliwości i sensu wzięcia udziału w evencie bez suportu, po prostu nie da się ogarnąć całej logistyki bez wsparcia.

Start

Spotykamy się na godzinę przed startem w strefie T1, gdzie każdy pozostawi swój rower i pozostałe rzeczy. Na miejscu będzie nasz wolontariusz, który będzie pilnował pozostawionego sprzętu. Następnie suporterzy przewiozą śmiałków na miejsce startu.

Pływanie

Start odbywać się będzie w nocy i nawigować będziemy na błyskającą lampę kierunkową. Pianki są bardziej niż wskazane, woda będzie dość zimna choć nie ekstremalnie – sam Zalew Orawski znajduje się na ok. 550 m.n.p.m. Każdy otrzyma dwie flary chemiczne: zieloną, założoną pod czepek, którą będzie miał uruchomioną przez cały etap pływacki i czerwoną, którą będzie miał schowaną w rękawie pianki i którą uruchomi w przypadku jakiś problemów. Na wodzie będzie zabezpieczenie w postaci jednego lub dwóch kajaków – nie jest to dużo tak więc każdy musi mieć świadomość podejmowanego ryzyka. Osoby, które chcą czuć się pewniej mogą mieć ze sobą boję asekuracyjną typu Pamela lub też mogą sobie zorganizować swój własny suport z kajakiem. Jednakże taka sytuacja musi być ustalona z nami, musi się to odbyć w taki sposób, żeby nie utrudniało startu innym osobom. Po skończonym etapie pływackim suporterzy zabiorą ekwipunek pływacki.

Rower

Trasa rowerowa będzie odbywać się przy otwartym ruchu drogami publicznymi po Polsce i Słowacji, więc obowiązywać wszystkich będą przepisy ruchu drogowego. Ponieważ przejście do roweru odbywać się będzie w okolicach świtu to każdy powinien posiadać odpowiednie oświetlenie rowerowe. W zależności od warunków np. w przypadku dużej mgły wskazane będzie posiadanie kamizelki odblaskowej. Odżywianie na trasie rowerowej dostarcza suport. Dostarczanie napojów i jedzenia powinno się odbywać w miejscach gdzie samochód nie będzie blokował drogi, zarówno innym śmiałkom, jak i innym samochodom.

Bieg

Trasa biegowa jest bardzo trudna i techniczna, a jej część z pewnością będzie pokonywana w nocy. Warto zapoznać się z nią wcześniej. Wskazane jest posiadanie następującego wyposażenia:

  • Buty do biegania w terenie górskim – zwykłe buty do biegania po asfalcie raczej nie wystarczą, w zależności od warunków może być bardzo ślisko
  • Plecak biegowy z bukłakiem – odżywianie na trasie raczej będzie się odbywać przy schroniskach, kolejno na Ornaku, Hali Gąsienicowej i Pięciu Stawach. Odległości pomiędzy nimi to po kilka godzin więc trzeba mieć wystarczającą ilość wody/izotonika oraz żeli energetycznych/batonów
  • Latarka czołowa + zapasowe baterie
  • Kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
  • Ciepła odzież – w czerwcu w nocy w Tatrach temperatura potrafi spaść poniżej zera. Pamiętajcie, że będziecie zmęczeni, więc bardzo łatwo będzie o wychłodzenie. Sugerujemy wzięcie ze sobą minimum ciepłej bluzy oraz koniecznie czapki i rękawiczek
  • Telefon komórkowy z roamingiem oraz zapisanym telefonem do TOPR’u.
  • Płachta NRC
  • Bandaż elastyczny + opatrunek jałowy
  • Warto mieć ze sobą też jakąś gotówkę aby ewentualnie móc w schronisku sobie coś dokupić do jedzenia lub picia

Meta

Meta znajdować będzie się przy Schronisku przy Morskim Oku. Dla chętnych zarezerwujemy tam odpowiednią liczbę noclegów w Starym Schronisku. Suporty będą musiały dostarczyć na metę odzież na zmianę dla śmiałków oraz śpiwór do spania. Ewentualnie każdy może zarezerwować sobie nocleg z pościelą w Nowym Schronisku.

Dla każdego przygotujemy mapę z przebiegiem i opisem trasy. Jednakże warto zapoznać się z trasą wcześniej, zwłaszcza przejść trasę biegową. Trasa będzie nieoznakowana, każdy jest odpowiedzialny za odnalezienie prawidłowych szlaków.

Ubezpieczenie

Sugerujemy wykupienie ubezpieczenia od akcji ratunkowej na Słowacji.

Jeżeli będziecie mieć jakieś dodatkowe pytania to piszcie do nas: challenge@hardasuka.pl

Do zobaczenia w PIEKLE! 🙂

HardaSuka Crew

Źródło: http://hardasuka.pl/

https://www.facebook.com/pages/HardaSuka-Ultimate-Triathlon-Challenge/319044121620632?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.