IV Frydman Triathlon

Frydman_logo

Już w najbliższą niedzielę we Frydmanie koło Nowego Targu odbędzie się IV Frydman Triathlon. Na liście startowej widnieje blisko 300 nazwisk osób, które zmierzą się z jednym z dystansów. Do wyboru mają krótki sprinterski  (0,75km-20km-5km) oraz dłuższy olimpijski (1,5km-40km-10km). Na dystansie dłuższym, będzie rozgrywana również sztafeta. Dla naszych milusińskich został przewidziany  Mini Triathlon.

Zawody rozgrywane będą na niezwykle urokliwej części Podtatrza. Pływanie odbędzie się w Zalewie Czorsztyńskim, natomiast jazda na rowerze i bieganie rozegrane zostanie w sąsiedztwie zbiornika wodnego. Temperatura wody powinna sprzyjać startującym. jej średnia na połowę lipca wynosi 18 stopni, natomiast jej pomiary w ostatnich dniach pokazały nawet 21 stopni. Jeśli chodzi o profil trasy rowerowej to wygląda imponująco. Zawodnicy będą mieli okazje się wykazać na dosyć pofałdowanej trasie, co z pewnością doda dramaturgii rywalizacji i uatrakcyjni same zawody. Ostatni etap trójboju Frydman_triathlonbędzie odbywał się głownie na trasie asfaltowej. Zawodnicy pobiegną w przypadku sprintu 1 pętle, zaś w olimpijskim 2 pętle, z których każda będzie miała 5km długości.

Oprócz emocji sportowych w miejscu zawodów odbywał się będzie Festyn, na którym będzie można posłuchać muzyki ludowej, wziąć udział w Kiermaszu Rękodzieła, a także spróbować swojskiego jedzenia, przygotowanego przez mieszkańców okolic Frydmana.

Organizatorzy z Komandorem Zawodów Lucjanem Habiedą na czele zapraszają zarówno kibiców, jak i chcących spróbować swych sił triathlonie. Listy startowe – po ostatniej informacji organizatorów – zostały zapełnione, także chętnych zapraszamy do kibicowania w tym roku i szybkiego zapisywania w przyszłym. Zawodnicy i organizatorzy liczą na ciepły i głośny doping kibiców. Plany na weekend? Wystarczy przyjechać nad Zalew Czorsztyński w najbliższą lipcową niedzielę.

http://www.frydmantriathlon.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.