Maratony Górskie w Beskidach !!!

maratony-logo

Dokładnie za miesiąc będzie miała miejsce inauguracja biegowego cyklu Maratonów Górskich w Beskidach. Na całość składać się będą cztery imprezy, z których każda będzie rozgrywana w innej porze roku.
Organizatorem całe cyklu jest Michał Kołodziejczyk, który wraz ze sprawdzoną ekipą już od kilku lat stara się propagować sporty długodystansowe na beskidzkich trasach (Zamieć 24h, Terratlon, Beskidy Ultra Trail). Tym razem pomysł zakłada rozegranie 4 maratonów górskich, z których każdy będzie odbywał się na innej trasie i w zupełnie odmiennych warunkach klimatycznych adekwatnych dla danej pory roku. Z pewnością każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

wiosna
Dokładnie 11 kwietnia zostanie rozegrany pierwszy z cyklu – Maraton Wiosna. Zawodnicy punktualnie o 9 wystartują z Bielska Białej na około 43 kilometrową trasę, która z pewnością stworzy okazję, aby się porządnie zmęczyć. Każdy ze startujących napotka na niej trzy, dość wymagające podejścia, z których trzeba będzie potem zbiegać. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich “demonów prędkości”. Cała wiosenna trasa to blisko 2500 m pozytywnego przewyższenia. Jeśli wierzyć organizatorom to będzie można się na niej wykazać. Już trwają zapisy na pierwsze zawody.

 

maraton-wiosna

lato

Kolejne zawody odbędą się 20 czerwca w Beskidzie Małym.
Tutaj zawodnicy spotkają niespodziankę w postaci biegu nocnego na dystansie około 44 km. Cała trasa to dwa duże podbiegi (Żar, Bukowiec) oraz mnóstwo mniejszych “hopek” co daje nam blisko 2600m pozytywnego przewyższenia. Taki biegowy rollercoaster.

 

 

maraton-lato
jesieńJesienna edycja odbędzie się dokładnie 26 września. Start i meta umiejscowiono w Korbielowie. Impreza zapowiada się bardzo atrakcyjne, zarówno ze względu na walory kolorystyczne Polskiej Złotej Jesieni, jak i przede wszystkim poziom trudności wynikające z profilu trasy liczącej niecałe 42km. W trakcie przemierzania beskidzkich szlaków, każdy będzie musiał wspiąć się na Rysiankę, Trzy Kopce oraz Pilsko. W sumie da nam to blisko 2600 m pozytywnego przewyższenia. Brzmi zachęcająco 🙂

 

maraton-jesień-mapka
zima

Ostatni z cyklu Maraton Zima odbędzie się 18 grudnia. Będzie to prawdziwy sprawdzian dla każdego z uczestników. Trasa została wytyczona na mało uczęszczanych ścieżkach pasma Baraniej Góry. Długość trasy to ponad 50 km i prawie 3500m pozytywnego przewyższenia. Prawdziwe wyzwanie, nawet dla najbardziej wprawionych biegaczy górskich. Zima, śnieg, lód, wiatr, a przed każdym ze śmiałków do pokonania m.in. Skrzyczne, Malinowska Skała, Ostre.

 

 

 

maraton-zima-mapka
Podczas całego cyklu będzie prowadzona zarówno klasyfikacja generalna, jak i klasyfikacja dotycząca każdej z imprez.

Uczestnicy każdej z edycji otrzymają medal, który jednocześnie będzie jednym z czterech elementów do złożenia medalu z wszystkich 4 edycji.

Więcej szczegółów na stronie Maraton Górski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.