Międzynarodowy Festiwal Crosstriathlonu Zaprasza – 22 i 23 sierpnia!

logo_kolodark

Już za dwa miesiące podkrakowski Tyniec stanie się stolicą cross triathlonu. Dokładnie 23 sierpnia wystartuje Międzynarodowy Festiwal Crosstriathlonu. Będzie to próba generalna przed przyszłorocznymi zawodami z cyklu XTERRA, będącymi przepustką do Mistrzostw Świata na Hawajach.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sport bez Barier. Będzie to druga edycja zawodów, które w zeszłym roku dość udanie zadebiutowały na polskiej mapie triathlonowych imprez. Pierwsza edycja mimo trudnych warunków na trasie, spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród jej uczestników. Galerie ze zdjęciami: część 1 oraz część 2

Relacja z zeszłego roku okiem Piotrka Hydzika – tutaj

Jak będzie w tym roku? O tym dowiemy się już 23 sierpnia.

W tegorocznym Festiwalu zawodnicy będą mięli do wyboru dwa dystanse:
DŁUGI – 1200m pływania, 32km jazdy na rowerze oraz 10km biegu.
KRÓTKI – 500m pływania, 16km jazdy na rowerze oraz 5km biegu.

Oba dystanse rozgrywane są na podobnej trasie. Etap pływacki rozgrywany będzie w królowej naszych rzek, natomiast etap rowerowy i biegowy prowadził będzie przez malownicze zakątki tynieckich lasów i łąk. Należy dodać, że trasa drugiego i trzeciego etapu nie należy do najłatwiejszych, a jej trudność jest uzależniona w dużej mierze od pogody. Pewne jest to, że każdy kto podejmie wyzwanie i postanowi się zmierzyć z trasą w Tyńcu na pewno nie pożałuje.

Międzynarodowy Festiwal Crosstriathlonu to nie tylko triathlon. Dzień wcześniej będzie można się spróbować podczas crossowego biegu na dystansie 12 kilometrów. Organizatorzy zaplanowali również starty dla dzieci i młodzieży.

tyniec

Warto podkreślić, że sierpniowa impreza cross triathlonowa będzie bezpośrednią próbą przed pierwszymi, a zarazem jedynymi zawodami XTERRA rozgrywanymi w Polsce, które już w 2016 roku odbędą się właśnie w Tyńcu. W rozmowie z organizatorami dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy:

XTERRA POLAND – pierwsze i jedyne w Polsce zawody triathlon w wersji „cross” umożliwiające zakwalifikowanie się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbywają się na wyspie MAUI na HAWAJACH. Stowarzyszenie Sport Bez Barier ma przyjemność zorganizować w Polsce wydarzenie rangi światowej i przygotować zawody XTERRA już w 2016 r. w Krakowie – Tyńcu!

Już w tym roku, podczas rozgrywającego się w sierpniu Międzynarodowego Festiwalu Cross triathlonu w Krakowie – Tyńcu przyznano nam możliwość uhonorowania najlepszych zawodników 2 miejscami (1 miejsce: kategoria OPEN kobiety oraz 1 miejsce: kategoria OPEN mężczyźni) kwalifikujące do startu w Mistrzostwach Świata w terminie 1.11.2015! Tegoroczna trasa festiwalu cross triathlonu prowadzić będzie w 95% po trasach, które przygotujemy dla Was za rok.”

Jak sami widzicie w Tyńcu warto wystartować już w tym roku, aby sprawdzić się przed przyszłorocznymi zawodami.

Jako Patron Medialny zawodów Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Strona imprezy

Zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.