MTB Triathlon Brzuze – kameralny sprint w kujawsko-pomorskim

MTB Triathlon Brzuze

Temperatura rośnie, dzień się wydłuża, pierwsze wiosenne maratony już za nami. Szybkim krokiem zbliża się też sezon startów triatlonowych. Spóźnialscy wertują w nerwach listy startowe i często czeka ich rozczarowanie, bo topowe imprezy wyprzedają się błyskawicznie. Może warto spojrzeć jeszcze raz w kalendarz, tym razem w poszukiwaniu zawodów organizowanych w mniejszych, a nawet bardzo małych miejscowościach. Ich ilość rośnie z roku na rok. Dziś proponujemy Wam takiego debiutanta na dystansie sprint: MTB Triathlon Brzuze.

Gdzie jest Brzuze zapytacie?

Rower w formule MTB

Rower w formule MTB, ale słyszeliśmy, że składaki też dopuszczają.

Też musieliśmy wykorzystać wujka Google do pomocy 🙂 I okazało się, że to całkiem niezła logistycznie lokalizacja. Malownicza, typowo rolnicza gmina prawie w centrum kraju. Granica trzech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Do wsi Trąbin, gdzie konkretnie mają odbywać się zawody dojedziemy w godzinę z Torunia (lub kto woli 1:45 z Bydgoszczy 🙂 ), w 2h z Olsztyna, około 2,5 – 3h ze stolicy i dzięki autostradzie – 2h z Gdańska.

Jak zdradzają organizatorzy pierwszym pomysłem był bieg, jednak ten niczym by się nie wyróżniał wśród podobnych w okolicy. Przyszła więc nieśmiała myśl o triatlonie. Nic dziwnego skoro na terenie Gminy Brzuze znajduje się aż 11 jezior!

Krótki dystans idealny dla debiutantów

Na organizacyjny sprawdzian wybrano najkrótszy triatlonowy dystans – sprint, a ze względów terenowych na trasie rowerowej postawiono na formułę MTB.

Bieganie crossowe

Na biegu można się spodziewać podobnych okoliczności przyrody.

Na liście startowej pojawiło się już kilku zawodników, którzy pewnie zamierzają się faktycznie ścigać lub przetestować możliwości przed większymi zawodami, jednak organizatorzy chcieliby dotrzeć głównie do tych, którzy do tej pory w ogóle bali się spróbować swoich sił. Dystans sprint jest w zasięgu ich możliwości a na imprezie priorytetem ma być  przyjazna atmosfera sportowego święta.

Zawody są z założenia kameralne, więc jeśli chcecie wystartować lub komuś start polecić , to ostrzegamy, że limit miejsc wynosi tylko 100!

Start:  godz. 15:00 sobota 2 lipca 2016 r.

Więcej szczegółów na stronie: http://triathlon.brzuze.eu/

PS. Dajcie w lipcu znać jak było i czy widzicie potencjał na przyszłość!

PS.2. Jak się domyślacie zdjęcia nie są z MTB Triathlon Brzuze, tylko z dobrze Wam znanej imprezy w pobliskiej Brodnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.