Nie ma mocnych na Tylka!!! [informacja prasowa]

logo_mocarny_mini1

Po raz siódmy  odbyła się rywalizacja na wymagających trasach Polskich Pienin. VII MOCARNY ZBÓJ CROSSTRIATHLON bo o nim tu mowa. W tym roku tylko woda zimnawa (16oC). Na trasach sucho, na niebie słoneczko no i temp. nie za wysoka ok.25oC. Zimny początek wiosny chyba odstraszył zawodników bo na starcie pojawiło się  40 osób. Wystrzał armatni  jak co roku dał sygnał do walki. Tego roku wysoki poziom jeziora spowodował wydłużenie pływania. MZ2 Zawodnicy pokonali w wodzie dystans 1,3 km bo tyle wynosi odległość miedzy przystaniami statków „Żegluga i Turystyka”. Już w wodzie stawka zawodników podzieliła się na walczących o zwycięstwo i tych co chcą tylko ukończyć. Pierwszy w strefie zmian na plaży Zamajerz po 20 min. zameldował się Szustak Wojciech z Tarnowa. Zawodnicy wskoczyli na rowery i rozpoczęli mozolną wspinaczkę na Cisówkę i Barwinkową Górę. Ponieważ trasa roweru to trzy pętle były i zjazdy, niestety dla zawodników trudny teren nie pozwalał na odpoczynek. Najlepiej na rowerze czuł się Mateusz Tylek, który trasę 34 km pokonał w 1h18min.MZ6 I jako pierwszy wyruszył na trasę cross biegu. Mimo pogoni utrzymał prowadzenie do końca i drugi raz z rzędu wygrał nasze zawody poprawiając swój zeszłoroczny wynik. Czas Zwycięzcy to 2h 28 min. Drugi był Marek Zajusz z Andrychowa a trzeci Paweł Gąsior z Nowego Targu. Po raz pierwszy były emocje w rywalizacji pań. Tego roku na starcie stanęło więcej zawodniczek niż miejsc na podium. Joanna Garlewicz z Krakowa powtórzyła sukces z 2015 roku zwyciężając z czasem 2h 52 min. i poprawiając swój poprzedni wynik o 20min. ( wyprzedziło Ją tylko 7 panów). Kolejne panie to Anna Tomica z Cieszyna i Barbara Błoniarczyk z Nowego Sącza.MZ7