Panasonic Evolta Triathlon Polska Borówno 2013

borowno_logo

Tylko 12 dni dzieli nas od startu w Panasonic Evolta Triathlon Polska, najstarszych zawodach w Polsce na dystansie Ironman. Borówno – bo tak nazywa się miejscowość, gdzie odbywają się zmagania najtwardszych, gościć będzie zawodników z całej Polski oraz przybędą goście zza granicy. Na dystansie długim (3.8km/180km/41.2km) zmagać ma się ze swoimi słabościami aż 144 zawodników i zawodniczek. Dystans średni zebrał 320 chętnych, a do sztafety jest zapisanych 11 osób. Liczby pokazują, że triathlon w Polsce stał się bardzo popularny, a Borówno wielu traktuje jako najważniejszy (lub bardzo ważny), często ostatni mocny start w sezonie.

Niemal każdy, kto przygotowuje się do triathlonu i startuje w zawodach słyszał o Borównie i dystansie Ironman. Można rzec, że Borówno to polska mekka ironmenów i ironmenek. Zawodnicy, którzy wystartowali w tych zawodach, często wspominają zaciętą walkę z naturą (upał czy deszcz, wiatr), powtarzanymi pętlami na rowerze czy w biegu oraz i przede wszystkim – zmagania samego ze sobą. Smaczku dodaje też to, że zawody dystansu długiego startują o 7 rano – tak jak jest to przyjęte w dużej większości zawodów dystansu Ironman.

W tym roku mocne oba dystanse – długi i średni – mają limit czasu: długi – 15 godzin, średni – 11 godzin. Więcej szczegółów znaleźć można na stronach organizatora http://www.tri-sport.pl/regulamin.html

Mimo, że limit uczestników prawie się wyczerpał, a do zawodów zostało niewiele czasu, znajdą się wśród naszych czytelników osoby, którym po Gdyni apetyt się zaostrzył i chciałby spróbować swoich sił w Borównie – mamy KONKURS!

Jak zdobyć pakiet? Trzeba mieć trochę refleksu i szczęścia. Wystarczy zgłosić się w komentarzu, że pragnie się posiadać pakiet (co wiąże się z deklaracją, że wystartuje się w Borównie w tym roku na dystansie średnim), polubić nasz fanpage i udostępnić na swojej “ścianie” link do artykułu. Macie czas do czwartku (22.08), do godziny 20:00! Wtedy odbędzie się losowanie ze zgłoszonych i dokonamy przekazania pakietu.  Do dzieła!

2 Responses to Panasonic Evolta Triathlon Polska Borówno 2013

  1. bubsan pisze:

    konkurs pakiet HIM Borówno 2013

  2. Jestem zainteresowany pakietem. HIM Borówno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.