Przegonić smog z Krakowa !!!

logo smog

I Krakowski Bieg Antysmogowy to bieg inny niż wszystkie. Bez medali, sponsorów, opłat, bicia rekordów i limitu czasu. W nim liczy się wyłącznie ważna dla wszystkich krakowian idea. 15 lutego blisko tysiąc z nich pobiegnie w maseczkach przeciwpyłowych ulicami Starego Miasta.
Kraków jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków biegowych w kraju, miejscem organizacji licznych prestiżowych zawodów, a jego mieszkańcy wręcz rozkochali się w uprawianiu tego sportu. Jednocześnie Kraków należy do najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Tych dwóch faktów nie da się na dłuższą metę ze sobą pogodzić. Uprawianie biegania wymaga czystego powietrza.
Ten bieg, mający charakter manifestacji, ma pokazać nowe oblicze biegacza – nie tylko osoby aktywnej fizycznie, ale także i społecznie, która nie może przejść, a raczej przebiec, obojętnie obok najważniejszych dla jego otoczenia spraw. Zdaniem krakowskich biegaczy zmiany dotyczące poprawy jakości powietrza w mieście idą wolniej niż by tego oczekiwali, idą… a powinny biec i to szybko! Sprawy muszą przyspieszyć, jeżeli mieszkańcy Krakowa mają żyć w bezpiecznym mieście i bez szwanku dla zdrowa, oddawać się wspólnej pasji – bieganiu. W związku z tym organizatorzy manifestacji przygotują petycje do prezydenta Krakowa oraz marszałka województwa małopolskiego z żądaniami przyspieszenia prac dotyczących likwidacji smogu. Obydwie petycje, wraz z podpisami uczestników biegu, zostaną dostarczone bezpośrednio do adresatów dzień po manifestacji.
Bieg odbędzie się w niedzielne przedpołudnie 15 lutego br., start o godzinie 10. Trasa o długości 4,5km została wytyczona wokół Plant oraz ulicami Starego Miasta, start i meta na pl. Na Groblach w sąsiedztwie Wawelu. Dla uczestników biegu przygotowane będą maseczki przeciwpyłowe. Zapisy prowadzone są na stronie serwisu facebook.com/KrakowskiBiegAntysmogowy
Bieg jest oddolną, społeczną inicjatywą, zrodzoną w środowisku biegaczy zrzeszonych w Biegam Bo Lubię Kraków, ich działaniom przyświeca hasło ZABIEGAMY O ZDROWE MIASTO. Tak też zresztą postanowili nazwać podmiot, który w kolejnych latach będzie organizował tę imprezę. Aż do momentu, gdy w Krakowie przestanie już straszyć smog.

Kontakt: Adam Kałucki, tel. 664 469 281, e-mail: adam.kalu@wp.pl

źródło Komunikat prasowy organizatora
Kraków, 2 lutego 2015 r.10969172_627599077369980_1187835961_o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.