Silesiaman Triathlon 2017- nadchodzi !!!

SILESIAMAN Triathlon kwadrat

Już po raz czwarty w pierwszy weekend kwietnia rusza cykl zawodów pod nazwą Silesiaman Triathlon. Inauguracyjne zawody odbędą się 9 kwietnia w katowickiej Dolinie 3 Stawów.

Zawody od kilku lat skupiają zwolenników tej multidyscyplinarnej konkurencji z całej Polski. Tradycyjnie cykl rozpoczyna się i kończy w stolicy województwa. Zawodnicy walczą o miano Silesiaman`a na dystansach opartych o dystans Ironman. Rywalizacja odbywa się na dystansach : od 450 metrów pływania, 22 km jazdy na rowerze i 5 km biegu aż po dystans czterokrotnie większy.

silesia4

Daty i miejsca zawodów w tym roku :

– 9 kwietnia Katowice

– 30 kwietnia Rybnik

– 21 maja Pszczyna

– 27 sierpnia Katowice

9 kwietnia rozpoczniemy tradycyjnie bez wchodzenia do wody, ponieważ pogoda jeszcze nie jest w 100 % triathlonowa. W ten weekend proponujemy skrócona wersję w postacie duathlonu. Dystans na jakim będzie się odbywać impreza  jest bardzo przystępny i każdy może spróbować swoich sił. Zaczyna się od 5 km biegu, potem przesiadamy się na rower żeby pokonać 22 km na rowerze, by zakończyć  3 km biegiem. Świetne rozpoczęcie sezonu lub mocny trening.

silesia2Swój start zapowiedział ambasador cyklu i wybitny zawodnik na dystansach ultra – Inaki de la Parra. Ten mistrz świata w ultra triathlonie będzie gwiazdą zawodów, z którą jednocześnie będzie można wystartować .

Zapisy i więcej szczegółów na stronie zawodów : www.silesiamantriathlon.pl

Dodatkowo przed startem głównym organizowane są specjalne zawody dla dzieci. W 3 kategoriach wiekowych zmierzą się z dystansem odpowiednim ich wiekowi. Dzieci również startują w dyscyplinie duathlonu. Najpierw jadą na rowerze, żeby później biec do mety i otrzymać medal. Zawody dla dzieci są bezpłatne. Zapraszamy wszystkich między 0 – 12 lat .

silesia1

Dla osób, które chciałyby pod okiem doświadczonych trenerów przygotować się do sierpniowych zawodów, zapraszamy na zajęcia organizowane przez Silesiaman Triathlon Team. Więcej o rozkładzie zajęć znajduje się na stronie www.team.silesiamantriathlon.pl . Partnerem akcji jest Miasto Katowice.

Tekst i zdjęcia pochodzą od organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.