Speed Cross Race – bieg z przeszkodami

Bieg_z_przeszkodami2

14 maja w Olsztynie odbędzie Speed Cross Race, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami. To nie lada gratka dla miłośników tego typu zmagań, których jest już coraz więcej. Najważniejsze, że nie trzeba wyjeżdżać poza granice naszego województwa, żeby wziąć udział w takich zawodach. Odbędą się dwa biegi na dystansie 6 i 14 kilometrów.

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych kobiet i mężczyzn oraz w klasyfikacji drużyn.

W zawodach tego typu nie tylko chodzi o to, aby jak najszybciej pokonać daną przeszkodę. Niektóre z nich nie da się przejść bez pomocy innych zawodników. Mimo, że każdy walczy ze swoimi słabościami i o jak najlepszy wyniki, to nikt nie przejdzie obojętny jeśli znajdzie się ktoś kto potrzebuje pomocy.

Bieg_z_przeszkodami1

Trasa 6-kilometrowa nosi nazwę Chellenger. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy dopiero stawiają swoje kroki w biegach z przeszkodami i lubią biegać w urozmaiconym, przełajowym terenie. Trzeba będzie przemieszczać się po piachu, trawie, przez bagna oraz nie raz zanurzyć w wodzie. Na dłuższej trasie 14-kilometrowej o nazwie Master, zawodnicy oprócz wymienionych wyżej atrakcji będą musieli przedzierać się przez las oraz pokonać tor off-roadowy, na którym będzie mnóstwo podbiegów.

Bieg_z_przeszkodami3

Przeszkody, które trzeba pokonać wymagają wykazania się skocznością, siłą, sprytem, gibkością i zwinnością. Do samego startu nie wiadomo jednak jakie konkretnie będą, ale dzięki temu trzeba się gruntownie fizycznie przygotować do tego wyzwania. Na pewno jednak nie zabraknie wspinania się po prawie pionowej ściance, wchodzenia na siatkę zawieszoną między dwoma drzewami, przechodzenia lub przeskakiwania przez płotki i opony, które również trzeba będzie ciągnąć, przenosić lub przetaczać. Niejednokrotnie przyjdzie zawodnikom pokonywać przeszkody z wodą. Na końcu jak zwykle na tego typu imprezach drogi do mety będą pewnie strzec rośli zawodnicy mieszanych sztuk walki albo rugbiści. Emocji na pewno nie zabraknie. My tam będziemy!

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć pod linkami: http://www.scrace.pl/

https://www.facebook.com/events/911338285629538/

Tekst: Biegające Małżeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.