Podstawowy sprzęt

Udział w pierwszym triathlonie może być onieśmielający, niezależnie od tego, czy jesteś uzależniony od fitnessu, czy też jesteś zupełnym nowicjuszem, który chce zmienić styl życia. Jednak nie musi to być straszne! Przygotowaliśmy przewodnik po triathlonie, aby ci pomóc.

JAKIEGO ZESTAWU POTRZEBUJĘ?

Triathloniści słyną z obsesji na punkcie sprzętu! Usłyszysz wszelkiego rodzaju dyskusje na temat różnego rodzaju gadżetów, ale nie panikuj jeszcze z powodu potencjalnego bankructwa. Podczas pierwszego triathlonu możesz łatwo obejść się bez większości. Oto podstawowe informacje dla każdej dyscypliny:

Pływanie: Stroje triathlonowe mogą być drogie, więc jeśli nie chcesz od razu inwestować, możesz po prostu założyć kostium kąpielowy / szorty pod piankę.

Pianka - jeziora i rzeki są (niestety) generalnie dość chłodne, więc warto zaopatrzyć się w piankę. Oprócz utrzymywania ciepła, pianki zapewniają znaczną wyporność, dzięki czemu pływanie jest znacznie łatwiejsze. Ponadto, jeśli woda ma określoną temperaturę, są one w rzeczywistości obowiązkowe zgodnie z przepisami dotyczącymi triathlonu.

Gogle - wielu triathlonistów ma fantazyjne okulary do pływania na wodach otwartych z różnymi odcieniami i soczewkami, ale możesz po prostu używać tych, których używasz na basenie!

Ręcznik - prawdopodobnie nie będziesz zawracać sobie głowy suszeniem ciała (chyba że przebierasz się w suche ubranie), ale zechcesz wysuszyć stopy, aby ułatwić włożenie ich do skarpet i butów.

Rower:

Rower - nie wierz tri-geekom, nie potrzebujesz roweru do jazdy na czas! Wiele osób bierze udział w triathlonach na rowerach górskich, hybrydach lub poobijanym starym rowerze szosowym, które od lat trzymali w garażu.

Wpinać czy nie wpinać? Jeśli jesteś początkującym i nie korzystałeś jeszcze z bloków (w których buty wpinają się w pedały), to w porządku, możesz po prostu jeździć na rowerze w butach do biegania. Będziesz miał pewną przewagę podczas przejścia, ponieważ w przeciwieństwie do tych, którzy używają bloków, nie będziesz musiał zmieniać butów!

Kask - obowiązkowy!

Odzież - jeśli masz strój triathlonowy, to już jesteś przygotowany. Jeśli nie, to zechcesz nosić ubrania, w których możesz wygodnie biegać, aby nie musieć się przebierać w okresie przejściowym. Jeśli robisz dystans próbny lub początkujący, to noga roweru jest na tyle krótka, że nie musisz się martwić o wyściełane spodenki - są one niewygodne w biegu i niewiele Ci pomogą.

Pas wyścigowy - to pasek, do którego przyczepiasz swój numer startowy, co oznacza, że nie musisz używać szpilek i robić dziur w swojej ulubionej koszulce.

Bieganie: Buty - piękno biegania polega na tym, że wszystko, czego potrzebujesz, to para butów! Wielu triathlonistów ma specjalne triathlonowe buty do biegania, które łatwo się zakłada, ale możesz używać butów sportowych, w których zwykle biegasz. Jeśli czujesz się komfortowo bez skarpet, zrób to, ale nie próbuj tego po raz pierwszy w dniu wyścigu!