Tatraman – zostań człowiekiem gór!

tatrAMAN

Na to wydarzenie czekano od dawna. TATRAMAN miał otworzyć nowy rozdział w historii polskiego triathlonu. I tak też zrobił. Na starcie pojawiło się 24 zawodników i zawodniczek gotowych podjąć się trudnego wyzwania, jakim niewątpliwie była trasa tegorocznych zawodów.

Start zaplanowana na 7 rano. Po sygnale wszyscy wyruszyli na kilkugodzinną przygodę, której ukoronowaniem miała być meta na Kasprowym Wierchu. Etap pływacki najszybciej pokonał Maciej Czarnota ze Zgierza, który po 35 minutach zameldował się w strefie zmian. Tuż za nim do T1 wpadł Grzegorz Mytnik z Zabierzowa. Trzeci na tym etapie był Dariusz Kubicki z Wójtowa.

Po wyjściu ze strefy zmian na zawodników czekała niezwykle ciekawa trasa długości nieco ponad 90kilometrów z czterema długimi i dość wymagającymi podjazdami. Początkowo prowadził Maciej Czarnota, ale dość szybko zbliżał się do niego Łukasz Szumiec z Jasła, który w okolicach 20 kilometra objął prowadzenie w zawodach. Obu uciekających zawodników ścigał Marek Zajusz z Andrychowa.

Na drugim podjeździe najlepiej poradził sobie Szumiec. Około 4 minut za nim wzniesienie pokonał Czarnotę w towarzystwie Zajusza. Kolejni zawodnicy na szczycie byli 4 minuty później. Liderujący Łukasz z kilometra na kilometr powiększał przewagę i jak sam mówił czuł się bardzo dobrze. Za jego plecami trwała zażarta walka o drugą lokatę, z której triumfalnie wyszedł na Marek, ale Maciek postanowił się nie poddawać. Walka trwała.

tatra1

Do strefy zmian, która umiejscowiona była pod Hotelem Permont najszybciej dotarł Łukasz Szumiec, który z przewagą ponad 8 minut nad Markiem Zajuszem wyruszył na ostatni etap rywalizacji. Zawodników czekał 21 kilometrowy bieg po górach. Każdy kto kiedyś próbował wędrować po Tatrach, wie ile trzeba się namęczyć pokonując kolejne wzniesienia. Ale jak męczący może być bieg w takich okolicznościach przyrody mogą się z nami podzielić z pewnością zawodnicy, którzy mięli okazję się o tym przekonać.

Ostatni etap był najciekawszy i obfitował w wiele emocji. Rywalizacja trwała w najlepsze. Dotyczyło to zarówno biegnącej czołówki, jak i walczących na dalszych etapach zawodników. Z kilometra na kilometr liderujący Łukasz Szumiec tracił wypracowaną przewagę na rzecz Marka Zajusza. Do walki o podium włączył się Sławek Walaszczyk z Jasła oraz Łukasz Chlebda z Krakowa. Ostatecznie na szczycie Kasprowego Wierchu jako pierwszy pojawił się MAREK ZAJUSZ, który z czasem 6 godzin 30 minut i 3 sekund został pierwszym zwycięzcą Tatramana. 10 minut później na metę dotarł Łukasz Szumiec, a 5 minut po nim Sławek Walaszczyk.

Warto odnotować, że w rywalizacji wzięło udział 22 zawodników oraz 2 zawodniczki. Tytuł Żelaznego Człowiek Gór udało się zdobyć 23 osobom. Wszyscy na mecie zgodnie podkreślali, że trasa była bardzo wymagająca i trzeba było się naprawdę mocno namęczyć, aby ukończyć pierwszą edycję TATRAMANA.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.338073046371562.1073741881.176877009157834&type=1

One Response to Tatraman – zostań człowiekiem gór!

  1. JT pisze:

    Brawo Grzesiek !!!!
    Powinieneś relacjonować więcej imprez …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.