Triathlon Lwa w Lusowie już 20 czerwca

TriathlonLusowo_grafika

Lusowo w województwie wielkopolskim będzie w tym roku po raz drugi gospodarzem Triathlonu Lwa. Tym razem główna rywalizacja odbędzie się na dystansie olimpijskim. Imprezy towarzyszące to sztafety, dystans SUPER SPRINT dla młodzików i juniorów oraz aquathlon dla dzieci. Zapisy trwają!

Poprzednia edycja imprezy odbyła się na dystansie SUPER SPRINT (600 m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu). Najlepszym okazał się mistrz Europy juniorów w aquathlonie – Jacek Krawczyk z UAM Szpot Triathlon Poznań. Wśród pań jako pierwsza linię mety pokonała klubowa koleżanka Jacka – Anna Heneczkowska.

20 czerwca rywalizacja będzie składać się z 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu.

Triathlon_Lwa_2014_1

Do dystansu olimpijskiego potrzeba zdecydowanie dłuższego przygotowania. Sprinterskie 600 m jesteśmy w stanie pokonać trochę żabką, trochę kraulem i da się „przeżyć”. 1500 m na otwartym akwenie wymaga większego wysiłku – podkreśla Robert Czysz, drugi zawodnik ubiegłorocznej edycji Triathlonu Lwa, młodzieżowy mistrz Polski w crossduathlonie, wicemistrz Polski młodzieżowców w aquathlonie. –  Skupiam się na pływaniu, bo w gruncie rzeczy to najbardziej wymagająca dyscyplina dla większości osób zaczynających przygodę z triathlonem. Z rowerem i biegiem większość z nas miała do czynienia już wcześniej, dlatego też dystans kolarski i biegowy, mimo że zwiększony ponad dwukrotnie w stosunku do sprinterskiego, nie wydaje się być aż tak straszny.

W tegorocznym Triathlonie Lwa dozwolony będzie drafting.

Taka właśnie jest konwencja triathlonu na dystansie olimpijskim, który rozgrywany jest na Igrzyskach Olimpijskich. Tam zawodnicy mogą jechać w grupach i mogą ze sobą współpracować, przez co wspólnie pracują na swój jak najlepszy wynik końcowy. Organizując tegoroczny triathlon w Lusowie chcieliśmy, aby zawodnicy nie mający szansy wystartować w prawdziwych igrzyskach mogli poczuć choć namiastkę tej atmosfery. Dzięki temu, że będą ścigać się na identycznym dystansie i na identycznych zasadach wierzymy, że w Lusowie każdy będzie miał „swoje” igrzyska – podkreśla Hubert Król, dyrektor imprezy.

W zawodach będą mogły wziąć udział również osoby, które nie czują się na siłach, by zmierzyć się z trzema konkurencjami triathlonowymi. Dla nich zorganizowane zostaną sztafety – również na dystansie olimpijskim. Z kolei młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy wystartują na dystansie Super Sprint. Dla dzieci w wieku 10-13 lat zaplanowano aquathlon – 200 metrów pływania i 1 km biegu.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Grand Prix Poznania, OSiR Tarnowo Podgórne oraz Gmina Tarnowo Podgórne. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl.

Materiały Organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.