Triathlon. Plany treningowe.

Triathlon. Plany treningowe. Wydawnictwo Inne Spacery

Polskie wydanie książki kultowej w świecie triathlonu „Triathlon. Plany treningowe”. Wydawnictwo Inne Spacery po raz kolejny wypuszcza na rynek mądrą i wartościową pozycję, na którą czekali trenerzy i zawodnicy triathlonu. Autorem książki jest Matt Fitzerald *.

Gdy w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych ukazało się pierwsze wydanie, książka od razu wskoczyła na szczyty sportowych list bestsellerów. Od tamtej pory stale korzysta z niej tysiące triathlonistów na całym świecie. Publikacja wciąż jest wymieniana jako jedna z najważniejszych pozycji do czytania dla miłośników tego sportu.

Sama, dobrych parę lat temu, sprowadziłam sobie anglojęzyczne wydanie tej książki i z zapartym tchem wczytywałam się i odkrywałam tajniki treningu triathlonowego.

Co stanowi o wyjątkowości tej książki?

Zawiera coś, czego nie sposób znaleźć w żadnej innej publikacji, czy na stronach internetowych. 40 szczegółowych planów treningowych na najpopularniejszych dystansach. Sprint, dystans olipijski, pół-ironam i pełny dystans ironmana.

Plany treningowe

Plany treningowe do każdego dystansu podzielone są na dziesięć poziomów − od zupełnie początkującego do zawodników z elity. Do tego dwa plany przeznaczone na okres przejściowy, między sezonami.

triathlon_plany_sprint_tabela

Tabl1. Przykładowy zestaw planów do dystansu sprint.

 

Książka jest doskonałym narzędziem dla osób trenujących samodzielnie. Wystarczy określić cel i poziom, na jakim aktualnie się znajdujemy − potem wybrać jeden z 10 planów. Kompleksowe przygotowanie gwarantowane.

Publikacja przyda się również trenerom.

Jak na tacy podane są schematy rozkładu akcentów w cyklu treningowym i elementy składowe pojedynczych jednostek treningowych.

O jakości prezentowanych planów niech świadczy fakt, że książka jest firmowana przez najpoważniejsze pismo triathlonowe na świecie – “Triathlete Magazine”.

Przeglądając i czytając książkę, oceniałam ją z perspektywy zawodniczki, która przez cztery sezony sama przygotowywała się do startów, a także z perspektywy osoby, która pracuje z innymi zawodnikami chcącymi osiągnąć kolejne poziomy triathlonowego wtajemniczenia.

Na początku potrzebowałam trochę czasu aby, połączyć w całość wszystkie zalecenia i wymagania, ale już później, kiedy oraz płynniej poruszałam się po książce, co rusz odkrywałam nowe, bardzo ciekawe i bardzo istotne rozwiązania, które na pewno będę stosowała u swoich zawodników, a i na sobie wypróbuję parę ciekawostek.

Triathlon. Plany treningowe. Wydawnictwo Inne Spacery

Triathlon. Plany treningowe. Wydawnictwo Inne Spacery

Nie mogę się doczekać 19 stycznia, kiedy przewidywana jest premiera książki wydawnictwa Inne Spacery„Triathlon. Plany treningowe”. Cena 49,90 zł.

Zapraszam do lektury  – naprawdę warto.

Czekam również na Wasze opinie.

 


 

Matt Fitzgerald jest trenerem triathlonistów i biegaczy, wykwalifikowanym dietetykiem, ale największą popularność przyniosły mu publikacje książkowe. Wydał około 20 tytułów poświęconych sportowi − od podręczników treningowych, przez książki kucharskie, po publikacje z zakresu historii sportu.

W Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszym, najbardziej rozpoznawalnym autorem tego typu publikacji.

W Polsce nakładem wydawnictwa Inne Spacery ukazały się dwie książki Matta Fitzgeralda: “Waga startowa” oraz “Książka kucharska dla aktywnych. Waga startowa”. W przygotowaniu jest kolejna publikacja − “Jak bardzo tego chcesz” poświęcona sile woli w sportach wytrzymałościowych − ukaże się wiosną 2016 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.