Triathlon Toyota RAV4

triathlonowa-toyota-rav4_5670203e

Japońska marka samochodów Toyota przygotowała specjalną wersję samochodu dedykowaną triathlonowi. Jest to jedyny egzemplarz, stworzony dla Team Toyota Triathletes.

Wielu z nas wie, jakie problemy czekają na triathlonistę, kiedy musi dotrzeć na miejsce startu. Zapakowanie wszystkich gadżetów, sprzętów, roweru i często rodziny – to wyższa szkoła jazdy. Składane siedzenia, dodatkowe bagażniki, torby, torebki, pudełka.

A co, jeśli jesteś członkiem profesjonalnej drużyny? Logistyka staje się jeszcze bardziej uciążliwa. Dlatego specjaliści Toyoty oraz trenerzy triathlonu doszli do wniosku, że czas podkręcić poziom rywalizacji i skupić się na tym, co jest istotne. Inżynierowie Toyoty wraz z zespołem US Olypic Triathlon postanowili stworzyć dedykowany dla Team Toyota Triathletes samochód.

 

Auto powstało na bazie modelu RAV4 i zostało przebudowane przez dział Toyoty, który zajmuje się sportem samochodowym. Iron RAV – tak nazwany model – zyskał wiele udogodnień przydających się triathlonistom.

Na dachu zamontowano dużej pojemności bagażnik, który pomieści sporą ilość sprzętu. Obok „trumny” znalazło się miejsce na dwa uchwyty rowerowe. Czemu tylko dwa? Ponieważ samochód jest dwuosobowy – to może być pewnym ograniczeniem i minusem. Dalej zaglądając, robi się coraz ciekawiej. Bagażnik i miejsce, które normalnie zajmuje tylna kanapa, to mini-łazienka. Pomoże ona w trudnych warunkach zadbać o podstawową higienę i doprowadzić się do stanu używalności zaraz po zawodach. Czyli koniec z szukaniem prysznica!

Z tyłu samochodu zaprojektowane specjalną skrytkę – miejsce na kaski rowerowe oraz piankę do pływania. Zamontowano tam też specjalne urządzenie pomagające wysuszyć mokre ubrania. Dodatkowo w tylnej części samochodu znajduje się rozkładany uchwyt, który pozwala na serwisowanie roweru. Kolejnym gadżetem jest blender – od teraz posiłki przed startem, jak i regeneracyjne nie będą stanowiły problemu!

Przednie fotele zostały wyposażone w funkcję masażu shiatsu. Dodatkowo we wnętrzu triathlonowej Toyota RAV4 znalazło się miejsce dla iPada oraz wysokiej klasy głośników.

Oczywiście model posiada pozostałe udogodnienia, które Toyota montuje w wysoko wyposażonych modelach RAV4.

I co o nim sądzicie?

fot. toyota.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.