Triathlonowe zakończenie sezonu – ZAPOROWY MARATON 2015 tuż, tuż!!!

zaporowy_logo

Sezon startowy nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Zanim to jednak nastąpi u udacie się na zasłużoną, posezonową przerwę regeneracyjną może warto start zakończyć z przytupem? Najlepszą okazją do tego jest niewątpliwie ZAPOROWY MARATON.

Już 19 września w przepięknych Bieszczadach odbędzie się druga edycja imprezy triathlonowo-biegowej ZAPOROWY MARATON. Podczas jej trwania każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
W pierwszym dniu zaporowego weekendu królował będzie triathlon. Zawodnicy będą mięli do wyboru 2 dystanse:

1/4 IM (0,95km pływanie – 45km rower – 10,8km bieganie)

1/8 IM(0,48km pływanie – 22,5km rower – 5,5km bieganie)

SONY DSCTrasy obu dystansów prowadzą po malowniczych, bieszczadzkich terenach dostarczając tym samym startującym niepowtarzalnych doznań zarówno sportowych, jak estetycznych. Piękno krajobrazu w połączeniu z trudnością trasy rowerowej oraz biegowej umożliwi WSZYSTKIM ŚMIAŁKOM, którzy podejmą wyzwanie poczuć się spełnionym na linii METY w Orelcu.

ZAPOROWY MARATON to nie tylko triathlon. W niedzielę 20 września swoje wielkie święto będą obchodzić biegacze. Oczywiście każdy triathlonista, który będzie czuł niedosyt po sobocie również będzie mile widziany na trasie niedzielnych zawodów. Do wyboru będą 2 dystanse:

Zaporowy Maraton – to około 60km na trasie i około 2300m przewyższenia
Zaporowy Półmaraton – dystans oscyluje w granicach 22km

DSC_2925Obie trasy prowadzą przez mniej uczęszczane w sezonie letnim szlaki, dzięki czemu każdy kto spróbuje się z nimi zmierzyć, będzie miał okazję zetknąć się z zanikającą już dziewiczym bieszczadzkim klimatem.

Zapowiadając „zaporowego” należy również wspomnieć o zawodach Nordic Walking, które rozegrane zostaną w niedzielę (20 września) na dystansie 10km. Wtedy też odbędą się zawody dla dzieci Bieg Skrzata po Sadzonkę.

Film z zeszłego sezonu pomoże Wam w podjęciu decyzji o przybyciu w Bieszczady 🙂

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na niezwykłe zakończenie sezonu startowego 2015!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.