Ultramaraton w sercu Magurskiego Parku Narodowego

magurski logo

Ruszyły zapisy na pierwszą edycję Ultramaratonu Magurskiego, który wystartuje 22 sierpnia w Krempnej.

Wilki, rysie, niedźwiedzie, górskie podbiegi, przepiękne krajobrazy oraz kawał historii – to Was czeka na I Ultramaratonie Magurskim.

Impreza rozgrywana jest na górskich szlakach powiatu jasielskiego i gorlickiego w większości na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Dla wielu zawodników z całej Polski Beskid Niski jest nadal nieodkrytą krainą, która leży na uboczu imprez górskich.magurski 1

Jak deklarują organizatorzy zawodów trasa została przygotowana w taki sposób by mogli w niej uczestniczyć zawodnicy o różnym stopniu doświadczenia. Gwarantuje to przebieg trasy zawodów. Dystans zawodów ma dwie długości a start i meta w obydwu przypadkach zostaną umiejscowione w Krempnej. Trasa będzie miała kształt dużej pętli. Uczestnicy sami decydują na 31 kilometrze czy chcą już biec do mety czy też mają siłę na dalszy wielogodzinny wysiłek.

Biegacze i turyści górscy, którzy dopiero planują pierwsze starty w biegach górskich, będą mogli wystartować na dystansie maratonu, który przy długim limicie czasu i stosunkowo niewielkim przewyższeniu pozwala spędzić dzień w górach połączony z rywalizacją i dużym zacięciem sportowym.

magurski 3Bardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mieli już do czynienia z prawdziwymi górskimi zawodami będą mogli wystartować na dystansie 81 km. To dystans, który wymaga wielomiesięcznych treningów i dużego samozaparcia. Trasa nie tylko będzie biegła przez najwyższe szczyty Beskidu Niskiego ale również przekracza w 10 miejscach dopływ Wisłoki w bród.

Ultramaraton Magurski zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu. Trasa biegu nierozerwalnie wiąże się z historią. Zawodnicy będą mogli po drodze zobaczyć stare chaty Łemkowskie i cmentarze z czasów I Wojny Światowej. Na trasie znajdują się także pozostałości po wysiedlonych wsiach, jak na przykład Nieznajowa, po której zostały tylko przydrożne krzyże stojące niegdyś przy każdym domu oraz stary cmentarz.magurski 2

Szczegóły dotyczące biegu, zapisów i przebiegu trasy znajdziecie na stronie magurski.com

Notka prasowa oraz zdjęcia pochodzą od Organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.