Próbujesz triathlonu po raz pierwszy?

Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć Próbujesz triathlonu po raz pierwszy? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć Chcesz zapisać się na swój pierwszy triathlon? Te rady pomogą Ci w udanym pierwszym wyścigu. Przede wszystkim musisz zachować poczucie humoru i zdać sobie sprawę, że masz zamiar przejść bardzo stromą krzywą uczenia się w trzech różnych dyscyplinach sportowych i wszystkiego, co jest potrzebne, aby je połączyć.

Pamiętaj, że pływanie jako dziecko to nie to samo, co pływanie jako osoba dorosła. Rada numer jeden jest taka, aby nie traktować siebie zbyt poważnie. Uprawianie tego sportu jest dla przyjemności. Niewielu jest w stanie wykarmić swoje rodziny pływając, jeżdżąc na rowerze i biegając.

Łatwo jest dać się przytłoczyć sprzętowi, więc na początku zachowaj prostotę. Nie potrzebujesz roweru z włókna węglowego za kosmiczną sumę, aby wziąć udział w triathlonie!

Jedną z pierwszych rzeczy, które będziesz chciał zrobić po podjęciu decyzji, że chcesz zostać triathlonistą, jest wybranie wyścigu bramkowego, abyś mógł zaplanować swój kierunek działania. Zalecamy rozpoczęcie wyścigu na dystansie sprinterskim (lub nawet krótszego super-sprintu), który będzie stanowić solidne wyzwanie dla początkujących, ale nie będzie zbyt przytłaczający.

Odżywianie to czwarta dyscyplina triathlonu i ważne jest, aby robić to dobrze! Dokonywanie właściwych wyborów dotyczących wewnętrznego paliwa jest kluczem do zostania ogólnie zdrowym triathlonistą, ale staje się jeszcze ważniejsze w dniu wyścigu, aby zwiększyć osiągi, uniknąć problemów z przewodem pokarmowym i zregenerować siły po wysiłku. Główna zasada triathlonu: nie rób ani nie próbuj niczego nowego w dniu wyścigu.

Jedną z najbardziej wyjątkowych części tego sportu jest przejście od pływania do jazdy na rowerze i z jazdy na rowerze do biegania. Oprócz dodania nadmiernej ilości czasu do sumy na zegarze, możesz także całkowicie zatrzymać swój rozpęd, popełniając jeden z kilku typowych błędów. Kluczem jest mieć plan i praktykę, poćwiczyć i trochę poćwiczyć, przygotowując się na małe rzeczy, które mogą się nie udać.

Dla większości początkujących najbardziej onieśmielającą częścią triathlonu będzie pływanie na otwartej wodzie. Ważne jest, aby mieć swobodę pływania w wodach otwartych! Przed wejściem do jeziora, oceanu, zatoki, stawu lub rzeki w pobliżu należy bardzo wygodnie pływać w basenie. Powinieneś być w stanie przepłynąć przyzwoity dystans w basenie - w sposób ciągły - zanim spróbujesz na otwartej wodzie. Na otwartej wodzie nie ma ścian, ani miejsc odpoczynku. Miej pewność, że pokonasz dystans bez konieczności zatrzymywania się.